Kā izvairīties no sāpēm mugurā, ja strādā birojā?

Mūsdienās ļoti daudz cilvēku savu ikdienas darbu veic sēdus stāvoklī. Mēs daudz kustinām savas smadzenes, bet bieži vien biroja darbinieki atstāj novārtā muskuļu kustināšanu. Mazkustīgs dzīvesveids ir viens no iemesliem dažādām slimībām, hroniskām muguras sāpēm un paaugstinātam svaram. Mugurkauls cieš, ja patstāvīgi ķermenis atrodas vienā stāvoklī un negatīvi tiek ietekmēti arī citi orgāni. Muguras sāpju likvidēšanai ir nepieciešams veikt dažāda veida ārstnieciskās masāžas, bet ja tas nelīdz, tad bieži vien nepieciešama arī ķirurģiska iejaukšanās. Varbūt tā nebūs nepieciešama pēc pirmajām sāpēm mugurā, taču turpinot mazkustīgu dzīvesveidu daudzu gadu garumā, palielināsies iespēja, ka muguras sāpes varēs likvidēt tikai ar ilgu un dārgu ārstēšanos.

Taču ir iespējams no muguras sāpēm izvairīties, ja ievēro vismaz dažus noteikumus. Protams, šo noteikumu ievērošana nav viegla, tomēr ir izdarāma.

Stāvgalds – pēdējā laikā jaunākie biroji tiek aprīkoti ar stāvgaldiem, lai vismaz kādu daļu no sava laika biroja darbinieki pavadītu stāvot kājās. Ja uzņēmums piedāvā šādu iespēju, tad nekaunies un pasūti arī sev šādu galdu. Ja nepiedāvā, tad nebēdā, jo ir vēl citas iespējas.

Pastaiga – katru dienu ieplāno vismaz 15 minūšu pastaigu ārpus biroja. Jāiet pusdienās? Ir vērts aiziet līdz ēdnīcai 5 kvartālu attālumā. Ja Tavi kolēģi iet smēķēt, tad Tu šo laiku vari izmantot, lai apmestu mazu aplīti ap kvartālu.

Sapulce stāvot kājās – aizvien modernāk kļūst aizvadīt sapulces stāvot kājās. Pastāv uzskats, ka tā ne tikai ir iespējams mazliet izvingrināt ķermeni, bet padarīt sapulci arī jēgpilnāku, jo cilvēki ātrāk nogurst un tādēļ izvēlas runāt par sapulces tēmu un atmet visu lieko.

Izpildi dažādus vingrinājumus – mūsdienās caur Youtube var iegūt ne tikai augstāko izglītību un iemācīties kā izveidot sarežģītus mehānismus, bet atrast arī padomus kā veikt vienkāršus vingrinājumus birojā.

Izmanto viedierīces, lai skaitītu savus soļus – vai zini, cik soļus veic ikdienā? Ja nenodarbojies ar sportu un pārvietojies ar auto, tad visticamāk, ka ne vairāk kā 3000. Nepieciešams būtu veikt vismaz 10 000 soļus katru dienu. Mūsdienās ir iespējams nopirkt dažādus rokas pulksteņus, kuri ļoti precīzi uzskaitīs veiktos soļus. Cena svārstās no dažiem desmitiem eiro līdz vairākiem simtiem. Ja nevēlies tērēt līdzekļus šāda pulksteņa iegādei, tad izmantojams ir arī viedtālrunis..

Un pats svarīgākais noteikums – ja ir ilgstošas sāpes mugurā, tad konsultējies ar ārstu. Statistika rāda, ka Latvijā sievietes daudz aktīvāk izmanto ārstu pakalpojumus un arī dzīvo krietni ilgāk kā vīrieši. Ķermeni var salīdzināt ar mašīnu. Ja iegādājies mašīnu, kura būs jālieto visu mūžu, vai veiksi kārtīgas apkopes un vedīsi uz servisu pie katras mazākās problēmas? Visticamāk, ka jā. Tieši tāpat ir ar savu ķermeni. Tas mums jālieto visu mūžu, tādēļ par to ir nepieciešams regulāri rūpēties.